Pokemon Scarlet ve Violet’te Eşya Çoğaltma hatası nasıl yapılır

Pokemon oyunlarının tümü hatalar, aksaklıklar ve istismarlardan payına düşeni gördü. En sonuncusu bir Çoğaltma hatasıdır ve yapılması biraz zor olsa da sonuçlar buna değer. Pokemon Scarlet ve Violet’te Öğe Çoğaltma sorununun nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır.

İlgili: Alolan’ı Indigo Disk’te Pokemon’dan nasıl edinebilirim?

Pokemon Scarlet ve Violet’te Öğeler ve Pokemon nasıl çoğaltılır

Bu kılavuzun başında, bu hilenin Gamefreak tarafından herhangi bir zamanda düzeltilebileceğini ve bunu riski size ait olmak üzere gerçekleştireceğinizi söylemeliyim.

Bu numarayı, Savaş Öğeleri ve Toplar da dahil olmak üzere bir Pokemon’un tutabileceği herhangi bir öğeyi kopyalamak için kullanabilirsiniz. Aynı numara Pokemon’u klonlamak için de kullanılabilir. Bu aksaklığı gerçekleştirmek için partinizde bu özel Pokemon’a sahip olmanız gerekecek:

  • Seviye 100’ün aynısı Esneklik yeteneği tutuyor Seçim Eşarp
  • Eşyaları çalan bir harekete sahip bir Pokemon. Bilen bir Gardevoir kullanıyorum Kandırmakancak Switcharoo Hırsızı Trick’i bilen herhangi bir Pokemon iyidir.
  • Çoğaltmak istediğiniz öğeyi tutan bir Pokemon. Bu Pokemon, onu yakalamak istiyorsanız klonlanacak olandır.

İşlerin biraz daha sorunsuz ilerlemesi için, kopyaladığınız Pokemon’a zarar vermeyen saldırılar vermenizi öneririm. Nedenini birazdan göreceksiniz.

Çoğaltma Stratejisi

Resim: PC İstilası

Bu çoğaltma yöntemi basit olsa da konum önemlidir. YouTuber Panfro Games, istismarı çok daha tutarlı hale getiren bir yer ortaya çıkardı. Indigo Disk’e (DLC’nin bir parçası) ve yukarıdaki haritadaki konuma gidin.

Pokemon Scarlet ve Violet'te Eşya Çoğaltma hatası nasıl yapılır
Resim: PC İstilası

Bu işi yapabilmek için vahşi bir Smeargle’a ihtiyacımız var ve siz onu yukarıdaki resimde daire içine aldığım çiçeğe yönlendirmek istiyorsunuz. Bu çiçek, yakındaki ağaçtan belirli bir mesafede olmanız gerektiği için bir işaret görevi görür. Bu aksaklığın %100 başarı oranı yoktur ancak şu şekilde çalışır:

Ditto’nun partinize liderlik ettiğinden emin olun; Smeargle ile savaşın ve Ditto’nun tek yeteneğini kullanın, Dönüştür. Ditto ilk önce gitmezse sorun işe yaramaz, bu yüzden Seçim Eşarpını kullanırız.

Smeargle’ın kullanacağı EskizDitto’nun Dönüştürme yeteneğini kopyalayan. Bu gerçekleştiğinde, çoğaltmak istediğiniz öğenin bulunduğu Pokemon’u değiştirin. Smeargle, karşılaşmadan kaçmak için işaret olan Dönüşüm’ü kullanacaktır.

Eğer hile işe yaradıysa, Pokemon’un istediğiniz öğenin tam bir kopyası yakınlarda ortaya çıkacaktır. Pokemon’la savaşabilir ve Trick’i kullanarak onun tuttuğu eşyayı (istediğiniz eşyayı) çalabilirsiniz. Her seferinde yenilendiğinden kaçabilir ve eşyayı tekrar tekrar çalabilirsiniz. Eğer çoğaltmak istiyorsanız Pokemon da yakalanabilir. Bu Pokemon’un hareket setini, eğer ilk denememizde eşyayı çalamazsak bize çarpmayacak şekilde ayarladık.

Bu aksaklığı kullandığım için başım belaya girer mi?

Hiç kimse aksaklığın kullanılmasının herhangi bir yansımasını bildirmemiş olsa da, kesin olarak bilmiyoruz. Herhangi bir oyunda istismarları isteyerek kullanmak her zaman bir miktar risk taşır. Öğeleri kopyaladığınız için ceza alacağınızdan şüpheliyim, ancak Gamefreak, kullanıcıların Pokemon Home’u ‘yasadışı’ Pokemon’la doldurmasını pek hoş karşılamayabilir.

Blaziken Tera Baskını sizi şaşırttıysa, onu yenmek için bir hareket seti ve tek başına strateji için rehberimize göz atın.